Sklep e-żagle - Żeglarstwo Serwis e-żagle - Żeglarstwo Forum e-żagle - Żeglarstwo

e-zagle : Strona główna
Strona główna

Przeziębienie

Autor: Marcin Gębka, e-mail: ezagle@ezagle.pl
E-mail


Mega katalog czarterów zagranicznych

CZARTERY ZAGRANICZNE

SKLEP

FORUM

LINKI
Dodaj link
Wyróżnij link

OGŁOSZENIA
Zamieść ogłoszenie
Wyróżnij ogłoszenie

METEOROLOGIA
Chmury
Prognozy
Zachmurzenie
Skala Beauforta
Skala Pedersena

MEDYCYNA
Choroba morska
Hipotermia
Opalanie
Przeziębienie

NAWIGACJA
Alfabet Morse'a
MKS
Przyrządy i przybory nawigacyjne
Skala widzialności
Znaki żeglugowe

PRAWO

SKRZYNIA BOSMANA
Nici

SŁOWNICZEK

TAWERNA
Coś dla brzucha
Coś dla ducha

ŻAGLOWCE

O NAS
Regulamin
Reklama
Współpraca
Umowa reklamowa

Podoba Ci sie nasz portal?
ZAGŁOSUJ!

Ranking stron żeglarskich.
Toplista serwisu e-żagle
Najlepsze strony poświęcone żeglarstwu
Żeglarstwo, Żagle - Ranking
Sail Rank
Lista najciekawszych stron związanych z morzem.

Przeziębienie.
Opryszczka.
Chory pęcherz.

Przeziębienie.

Przeziębienia jest dolegliwością, której nie da się wyleczyć momentalnie. Należy starać się łagodzić jego objawy. Najlepiej jest rozgrzać się, spędzając kilka dni w ciepłym, suchym łóżku. Zazwyczaj, niestety nie jest to możliwe na jachcie. Jeżeli więc dopadnie nas taka dolegliwość na wodzie trzeba pić dużo gorącej herbaty z cytryną lub sokiem malinowym. Zalecane są również większe dawki witaminy C w kombinacji z rutyną (Rutinoscorbin, Rutical, Cerutin, itp.). Na pewno pomogą także preparaty wapnia (różne odmiany Calcium). Jeżeli to nie pomaga można sięgnąć do środków przygotowanych specjalnie na przeziębienia, np. Coldrex, Gripex. Gdy przeziębieniu towarzyszy gorączka trzeba ją zbić lekami opartymi na paracetamolu (Apap, Panadol, itp.) lub aspiryną. Natomiast, aby pozbyć się dokuczliwego kaszlu, można pić syrop - najpierw wykrztuśny (Bronchicum, Tussipini, itp.), a potem wykrztuśno-przeciwkaszlowy, np. Contril. Nos udrożnią i oddychanie ułatwią krople (Acatar, Betadrin, itp.). Można zażywać "krople" do nosa w tabletkach - Sudafed. Po kilku dniach takiej terapii przeziębienie powinno ustąpić.

Opryszczka.

Przeziębienie organizmu uaktywnić może wirusa opryszczki. Wtedy, najczęściej na wargach, przy granicy skóry i błony śluzowej, pojawiają się bolesne wykwity. Szybko w tych miejscach wyskakują również skupiska drobnych, wypełnionych przejrzystym płynem pęcherzyków. Towarzyszy im pieczenie skóry i ból. Po około tygodniu wytwarzają się szybko odpadające strupki i po kłopocie... Niestety, kto raz miał opryszczkę, będzie na nią podatny do końca życia. W leczeniu - zaraz przy pojawianiu się wykwitów - należy smarować chore miejsce umoczoną w wodzie tabletką Polopiryny albo Aspiryny (działa przeciwwirusowo) lub jednym ze specyfików w postaci kremu, żelu lub płynu (Zovirax, Virolex, Sonol, itp.).

Chory pęcherz.

Wynikiem przeziębienia mogą być także infekcje pęcherza moczowego. Stan zapalny, wywołany przez bakterie, wyzwala impuls nerwowy: czujemy potrzebę oddania moczu, nawet, gdy pęcherz jest pusty. Oddawaniu moczu może towarzyszyć ból, pieczenie, kłucie. Czasem w moczu widać ślady krwi. Pojawiają się również bóle podbrzusza, podwyższona temperatura, dreszcze. Zapalenie dróg moczowych na szczęście nie jest niebezpieczne. Przy pierwszych jego objawach trzeba jednak rozpocząć leczenie, aby stan zapalny nie doprowadził do zakażenia nerek. Najskuteczniejsze jest leczenie antybiotykami. Można też sięgnąć po preparaty ziołowe (Urogran, Urosept, Fitolizyna, itp.). Jeśli jednak nie mamy ich pod ręką można stosować "domowy" sposób. Dużo pić (ponad 2 l płynów dziennie) i zażywać spore dawki witaminy C. Związane z zapaleniem dolegliwości pomagają złagodzić ciepłe okłady na podbrzusze. Trzeba również pamiętać, aby unikać alkoholu i kofeiny.


Internetowy sklep e-żagle.

MEDYCYNA

 

Copyright 1999-2012
MARCIN GĘBKA

Valid HTML 4.01 Transitional
Góra strony.